Głównym celem projektu współpracy była poprawa warunków dla rozwoju kapitału społecznego oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru partnerskich LGD poprzez rozbudowę infrastruktury oraz promocję zasobów lokalnych obszaru.
Projekt był realizowany w partnerstwie z sąsiednią Lokalną Grupą Działania Ziemia Zamojska.
Całkowity koszt projektu to 320 057,13 zł, w tym koszty LGD Nasze Roztocze 155 000,79 zł.
W ramach realizacji projektu na terenie partnerskich LGD powstało 12 ogólnodostępnych miejsc wypoczynku i integracji mieszkańców. Każde z nich zostało wyposażone w betonowy grill z wiszącym rusztem, stół, ławki, kosz na śmieci i tablicę informacyjną. Na naszym obszarze takie miejsca powstały w Bożej Woli, Józefowie i w Wierzchowinach. Powstała infrastruktura służy aktywnemu wypoczynkowi i integracji społecznej i jest wykorzystywana przez organizacje społeczne i mieszkańców. Roztocze ze względu na sprzyjające warunki krajobrazowe i dobrze przygotowaną infrastrukturę turystyczną jest idealnym miejscem do turystyki rowerowej. Z roku na rok przybywa pasjonatów turystyki rowerowej i właśnie z myślą o rowerzystach w ramach projektu zakupiono i zamontowano 13 samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Stacje posiadają wyposażenie umożliwiające samodzielne wykonanie drobnych napraw – uchwyt do zawieszenia roweru, zestaw kluczy rowerowych, łyżki do opon i pompki z adapterem na wszystkie rodzaje wentyli, które pasują również do kół wózków inwalidzkich oraz dziecięcych. Na obszarze LGD Nasze Roztocze zamontowano 12 takich stacji w miejscach często uczęszczanych przez rowerzystów.
Cel projektu był realizowany także poprzez wydanie publikacji promocyjnych. LGD Nasze Roztocze opracowało edukacyjną grę planszową „Skarby Roztocza”. Gry zostały przekazane do bibliotek, szkolnych świetlic i domów kultury znajdujących się na obszarze LGD i są doskonałą formą nauki i rozrywki. Gracze wcielają się w turystów, którzy przemierzając teren LGD napotykają różne zadania i odpowiadają na pytania dotyczące historii, przyrody i ciekawostek związanych z Roztoczem.
Projekt zakładał również opracowanie i wydanie wspólnej kolorowanki promującej dziedzictwo regionu Zamojszczyzny i Roztocza, opracowanie i druk informatora turystycznego promującego obszar LGD Ziemia Zamojska oraz zakup materiałów z nadrukiem promocyjnym. Obrazki kolorowanki do wydruku są dostępne na stronie internetowej LGD w zakładce Nasze inicjatywy -> Kolorowe zakątki Zamojszczyzny i Roztocza